Anadolu Kobi Haber

Web Site İçin İlgi Düzeyi Neden Önemli?

Yazı, bilgi de anne, öğrenme de ise babadır.

Bir web site tanıtımı konusunda en sık yapılan yanlış, ilgili ya da ilgisiz her kesime ulaşma çabasıdır. Tanıtım da, ilgili kitleye ulaşmak, web site açısından çok daha doğru olur. Örneğin, bin alakasız kişi geleceğine, bir alakalı kişi gelmesi web site açısından son derece önemlidir. Bu yüzden, yeni bir konu açarken web sitenin odağından ayrılmamak gerekir.

Yazı, bilgi de anne, öğrenme de ise babadır.

Birçok insanın bilgi alacağı bölüme ağırlık verilmesi sitenin daha erken gelişmesini sağlar. Bu, her site de değişiklik gösterir. Bir İnternet projesi için doğru yazı, ilk sıra da gelir. Web siteyi başarıya ulaştıran da başarısız olmasına sebep olan da yazıdır. Çünkü, bir web site yalnızca, yazıdan oluşur. Yazı göz doldursun diye, anlamsız kelime ile doldurmayın. Az ve öz yazmaya özen gösterin. İnsanlar, toplum da çok konuşan kişiyi hiç kimse sevmez. Bu yüzden yazıyı, dünya gerçeğinden uzağa götürmeyin. Zengin bir yazı, az ve öz yazılan makaleden oluşur.

Düşünmeden, Sakın Bir Yazı Yazmayın

Siz, siz olun, düşünmeden asla yazı yazmayın. Boş kelime ile doldurulan bir yazı, çok kolay belli olur. Bu da, okuyacak kişinin güvenini yok eder. Bir insanın, konuyu okuması için zengin, kolay okunan ve anlaşılır bir dil ile yazılması gerekir. Zengin bir yazı yazma, çok zordur. Bir sayfa yazı için en az 3 saat ayırın. Aksi halde, siz yazıyı değil, yazı sizi yazar. 

Siz de gelin, yazı da zengin edelim. Web Site: https://www.anadolukobi.com/

Yorum Gönder

0 Yorumlar